اخبار ویژه

ابوالفضل علیزاده بیرجندی اولین سکاندار ورزش کارگری استان شد

کد خبر : 4782
سه شنبه 11 خرداد 1395 - 08:38
ورزش کارگری استان

محمد سنجری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی در مجمع انتخاب رئیس هیات ورزش کارگران استان گفت: ورزش کارگران استان نیازمند به اعتبار و سالن مناسب ورزشی است .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج کارگری خراسان جنوبی به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون،کار ورفاه اجتماعی استان محمد سنجری در مجمع عمومی انتخاب رئیس هیأت ورزش کارگری خراسان جنوبی گفت: خراسان جنوبی 735 هزارنفرجمعیت دارد و به لحاظ وسعت 10 درصد وسعت کشور را به خود اختصاص داده است .

وی با اشاره به پراکندگی جمعیت در استان افزود: پراکندگی جمعیت در استان زیاد بوده و پراکندگی استان در هر کیلومتر 5 نفر است که به لحاظ وضعیت اقتصادی وضعیت خوبی را برای حمایت از تیم های ورزشی نداشته و بیشتر از توان بنگاههای اقتصادی خصوصی استان برای اعزام تیم های ورزش کارگری  استفاده کرده ایم .

سنجری با بیان اینکه استان خراسان جنوبی یک استان 10 ساله است، تصریح کرد: در بحث احداث مراکز ورزشی برای کارگران در مرکز استان و در شهرستان‌ها تلاش کرده ایم این خلا را برطرف کنیم اما با توجه به منابع محدود نتوانسته ایم به آنچه که نیاز کارگران در استان بوده است پاسخگو باشیم .

وی با اشاره به اینکه در سطح استان در بیرجند برای جامعه کارگری 2 سالن ورزشی و یک استخر  فراهم شده است گفت : در 11 شهرستان استان زیرساخت‌ها وجود ندارد و در حال حاضر 3 سالن در استان در  حال آماده سازی می باشد؛  یک سالن در نهبندان با 65 درصد پیشرفت فیزیکی، یک سالن در سربیشه با 40 درصد پیشرفت و یک سالن در قاین که کار ساخت آن تازه آغاز شده و در مرحله فونداسیون و سوله است.

محمد سنجری با بیان اینکه با تمام بضاعت توانسته ایم در سال گذشته مقام اول ورزش کارگری در کشور را کسب کنیم گفت: در استان ورزش کارگری به سوی حرفه ای شدن در حال حرکت است و  ما می‌توانیم یک تیم کارگری را پشتیبانی کنیم و به سوی قهرمانی تیم های ورزش کارگری امیدوار باشیم .

وی افزود:اعتقاد ما بر این است که اگر بخواهیم تیم‌های ورزشی را در استان ساماندهی کنیم به شفاف سازی و سلامت کار نیاز است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی با اشاره به برنامه‌های انجام شده در سال گذشته گفت: ساماندهی20 تیم ورزشی با ثبت قرارداد ورزشی و استفاده از سالن با تخفیفات ویژه، برگزاری بیش از 60 مسابقه استانی و فراهم کردن زائرسرا برای 570 خانوار کارگری از اقدامات انجام شده در سال گذشته است.

سنجری تصریح کرد: انتخاب 25 سرپرست با ثبت قرارداد ورزشی، ورود طرح اوقات فراغت برای خانواده کارگران، انجام اتاق فکر ورزش کارگری در استان و انتخاب 25 سرپرست هیئت‌های ورزش کارگران شهرستان‌ها و کسب رتبه چهارم  تیم فوتسال طبس در مسابقات کشوری و راهیابی به لیگ دسته یک و کسب مقام سوم مسابقات آمادگی جسمانی بانوان از موفقیت های سال گذشته بوده است .

وی با بیان اینکه ما معتقد هستیم که اگر به مردم اعتماد کنیم و در کنار آنها باشیم و به آنها بها دهیم قطعا می‌توانیم به درستی پیش برویم افزود: در کوهنوردی، شطرنج و آمادگی جسمانی اقداماتی داریم که می‌خواهیم امسال از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

دکتر حسینی سرپرست فدراسیون ورزش کارگری کشور خراسان جنوبی را استانی غنی از لحاظ پتانسیل های ورزشی یاد کرد و گفت: این استان برند ورزش پهلوانی و زورخانه ای در ایران است و این خود باعث می شود تا این استان از لحاظ دارا بودن این ورزش باستانی جایگاه وسیعی در ورزش کارگری داشته باشد و بتوانیم این ورزش را جهانی کنیم .

وی افزود : خراسان جنوبی با داشتن کویر بکر و زیبا می تواند به عنوان قطب ورزش های کویر نوردی کشور باشد و باید برای کویر نوردی سرمایه گذاری و برنامه ریزی مناسبی داشته باشیم .

وی ورزش را یک سرمایه تربیتی دانست و گفت: در جامعه 40 درصد مردم دچار چاقی هستند و دیابت در کشور به عنوان یک مرگ خاموش است و درمان دیابت نیازمند هزینه‌های زیادی است اما می توان با ورزش منظم  این بیماری را از خود دور نگه داریم .

وی یکی از سیاستهای فدارسیون ورزش کارگری کشور را حمایت از استانهای کم برخوردار دانست و گفت: وزارت کار به دنبال جامعه پویا و توانمند و شاداب است و ورزش یک پدیده تربیتی است و می‌تواند در سرمایه اجتماعی کمک کند.

حسینی با اشاره به بیماری دیابت در کشور تصریح کرد: در جامعه 40 درصد مردم دچار چاقی هستند و دیابت در کشور به عنوان یک بیماری خاموش است و درمان دیابت نیازمند هزینه‌های زیادی است.

وی با اشاره به بودجه ورزشی خاطرنشان کرد: در بخش ورزش بودجه بسیار ناچیز است و در مجموع 600 میلیارد تومان بودجه برای بخش ورزش هزینه می‌شود که این مبلغ برای توسعه ورزش بسیار کم است.

سرپرست فدراسیون ورزش کارگری با اشاره به اینکه فدراسون ورزش کارگری حدود 3 سال است که راه اندازی شده است گفت: ما تلاش می‌کنیم منابع پایداری را فراهم کنیم و یکی از اولویت‌های ما این است که از استان‌هایی که ظرفیت پایینی دارند حمایت کنیم.

 وی با بیان اینکه دومین المپیاد ورزش کارگری در مشهد برگزار می‌شود و امید است بتوانیم المپیاد را در برخی از رشته‌ها بین‌المللی کنیم افزود: روش انتخاب المپیاد به این ترتیب است که تیم‌های برتر را انتخاب کنیم و امیدواریم خراسان جنوبی نیز با تلاش بتواند در این مسابقات حضور یافته و شاهد حضور ورزشکاران بیشتری در این المپیاد باشیم .

حسینی با بیان اینکه یکی از ویژگی‌های سازمان‌های خوب شفافیت، مسئولیت پذیری و محوری بودن است گفت: باید از طریق رسانه‌ها فرهنگ‌سازی شود و از طریق رادیو ورزش گزارش ورزش کارگری  اعلام و ا منعکس شود و برای اینکه ورزش کارگری بیشتر دیده شود باید در هفته یک برنامه در شبکه ورزش داشته باشیم.

سرپرست فدراسیون ورزش کارگری با اشاره به اینکه باید برندهای ورزشی در خراسان جنوبی تقویت شود گفت: شعار ورزش کارگری "ورزش، نشاط، بهره وری " است و باید به این هدف برسیم زیرا ورزش به برطرف کردن آسیب‌های اجتماعی کمک می‌کند و به عنوان یک سرمایه ملی است.

در این جلسه نماینده ورزشکاران استان  پیشنهاد ها و نظر خود را بیان کردند و در پایان  ابوالفضل علیزاده بیرجندی با کسب 15 رای از 17 رای مجمع  به عنوان رئیس هیأت ورزش‌کارگری خراسان جنوبی منصوب شد.

ارسال توسط : ناشناس (تایید نشده)
بازدید
دیدگاه